Uzm. Dr. Taner CANATAR
Psikoterapist & Cinsel Terapist

1970 yılında  hayata gözlerini açan Taner CANATAR, 1988 yılında İçel Anadolu Lisesi’ni, 1996 yılında da Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdikten sonra Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde başladığı Aile Hekimliği Uzmanlığı ihtisas eğitimini Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamlayarak 2001 yılında tıpta uzmanlığını almıştır.

Uzmanlığından  bu yana Aile, Evlilik  ve Çift Terapileri, Aile Danışmanlığı, Cinsel Terapi, BDT (Bilişsel Davranışçı Terapi), ACT (Kabul ve Kararlılık Terapisi), Şema Terapi, Mindfulness (Bilinçli Farkındalık) ve EFT (Duygusal Özgürleşme ve Enerji Psikolojisi Teknikleri) ile çeşitli kişisel gelişim ve süpervizyon eğitimleri almıştır.

Farklı kurumlarda görev yapmasının ardından 2009 yılında kendisine ait Terapi Merkezi’ni kurmuş ve danışanlarını kendi terapi merkezinde kabul etmeye başlamıştır. 2009 yılında “Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED)  Adana Şubesi’ni” açarak 2019 yılına kadar başkanlık görevini yürütmüş, bu arada 2015 yılı Ocak ayında “Canatar Terapi Enstitüsü’nü” hizmete açmıştır. 2015 Haziran ayında da “Aile Terapileri ve Terapistleri Derneği’ni (TERAPİDER)” kurarak genel başkanlık görevini 2023 yılı Temmuz ayına kadar sürdürmüştür.

Dr. Canatar, farklı yerel kanallarda TV programları hazırlayıp sunmasının yanı sıra  pek çok sempozyum, kongre ve eğitim düzenlemiş, konuşmalar yapmıştır. Halen AETD, TERAPİDER, CİSED, TTB, TAHUD üyeliklerinin yanında çeşitli gazete ve dergilerde köşe yazarlığı yapmakta, TV programı hazırlayıp sunmakta, sosyal sorumluluk projelerinde yer almakta, bireysel, ailesel ve kurumsal eğitimler vermektedir.

BİLGİ ve RANDEVU!