Cinsel Terapi

21. yüzyılı yaşıyor olmamıza rağmen cinselliği hala tabu olarak gören ve bu konuda genellikle kendimizi ifade etmekte güçlük çeken bir toplumuz. Tam da bu nedenle yaşamımızın diğer alanlarında sınırsız bir şekilde hayal kurabiliyor ve bunlardan suçluluk duymak aklımıza bile gelmiyorken, iş cinselliğe geldiğinde bırakın cinsel davranışları gerçekleştirmeyi; bunları hayal etmek dahi zorlaşıyor. Neden bazı insanlar cinsellikten haz alırken ve cinsel anlamda mutluyken diğerleri mutsuzdur? Neden bir insan cinselliği yaşarken korku ve kaygı doluyken bir başkası inanç ve güvenle doludur?

Cinsel sorunlar, diğer tıbbi ve psikolojik sorunlar gibi tedavi edilebilir sağlık sorunlarıdır. Cinsel terapi, sertleşememe veya sertleşmeyi devam ettirmekte güçlük çekme, orgazm olamama, erken boşalma, seks yapma korkusu (vajinismus), ağrılı cinsellik yaşama (disparoni), cinsel isteksizlik gibi cinsel problemler yaşayan danışanlara çözüm sunar. Uzman bir cinsel terapist rehberliğinde uygun tedavi ile başarı oranları % 100’ e yakın olmasına rağmen kendiliğinden düzelme nadir görülür.

Unutmayınız ki sorunlu cinsellik, hem kişiyi ve ilişkilerini yıpratmakta, hem de kişilerin toplumdaki görevlerini  aksatmalarından dolayı toplumu olumsuz etkilemektedir.

BİLGİ ve RANDEVU!