İş Görüşmeleri ve Mülakata Hazırlık

İş Görüşmeleri ve Mülakata Hazırlık

Genellikle öğrenim yaşantısı içinde bireylere ciddi bir eğitim yüklemesi yapılır ancak iş arama sürecinde “Özgeçmiş Hazırlama ve İş Görüşmelerine Hazırlık” konusunda çok fazla hayatın içinden ve fonksiyonel bilgi verilmez.

Özgeçmiş, işlere başvuru aşamasında en önemli başlangıçlardan biridir. Eğitiminiz, bildiğiniz diller, sosyal yaşantınız gibi başlıklar içinde kendinize kattığınız artı değerler işyerlerine katacağınız artı değeri de belirlediğinden özgeçmişinizi doğru hazırlamanız görüşmelere çağrılmak açısından altın adımı ifade eder.

İş görüşmeleri, uzmanlık alanınıza göre özgeçmiş hazırlamadan sonra aşmanız gereken ikinci adımdır. İyi bir eğitim almanız ve bunu özgeçmişinizde yansıtabilmeniz önemlidir ancak iş görüşmelerinde de kendinizi iyi ifade edebilmeniz gerekir.

Özetle iyi hazırlanmış bir özgeçmiş sizi mülakat odasına, iyi bir görüşme ise sizi işin kendisine götürür. Kariyer Danışmanlığı ile ilgili sayfamıza göz atabilirsiniz.

02-18 Ağustos 2019 tarihleri arasında Yıllık İzin programımız kapsamında Canatar Terapi Enstitü’sü olarak 02-18 Ağustos 2019 tarihleri arasında kapalı olacağız.

19 Ağustos 2019 tarihinden itibaren görüşmek dileğiyle. İyi tatiller dileriz.

Canatar Terapi Enstitüsü