Çift ve İlişki Terapisi

İlişki ve birliktelikler, hayatımız boyunca emek vermemiz ve üzerinde çalışmamız gereken  beraberliklerdir. Tüm beraberlikler, çekiciliğin coşkusuyla başlayan ruhsal ve duygusal birer yolculuktur aslında. İlk ayların ve hatta ilk bir kaç senenin heyecanlı dönemlerinde ilişkiler, genelde güzel ve mutlu bir şekilde ilerler, fakat yılların beraberinde getirdiği rutin, birlikteliğin monotonlaşmasına sebep olabilir. Zamanla ilişki içerisinde iki kişinin paylaşım alanı giderek azalır. Nihayetinde de çiftler, sık sık paylaşabilecekleri çok az şeyin kaldığını ve ilişkilerinin adeta bir ev arkadaşlığı veya kardeş ilişkisine benzer bir ilişkiye dönüştüğünü fark eder. Günün birinde kendimizi ansızın böyle bir durumda bulmamamız için ilişkimiz ve kendimiz üzerinde çalışmamız şart.

Bağlılık, kıskançlık, öfke kontrol bozukluğu, güvensizlik, evlilik dışı ilişkiler, cinsel sorunlar, boşanma ve ayrılıklar, zayıf iletişim, aile içi kötü muamele, vb. nedenlerin tümü çiftler ya da bireyler için tartışma konusu olabilir. Çiftler bu tür bir sorunla başa çıkamadıklarında nitelikli bir terapistden profesyonel yardım istemelidir.

Unutmayınız ki tatmin edici bir yakın ilişki, çiftlerin fiziksel, zihinsel ve duygusal sağlığı için son derece önemlidir.

02-18 Ağustos 2019 tarihleri arasında Yıllık İzin programımız kapsamında Canatar Terapi Enstitü’sü olarak 02-18 Ağustos 2019 tarihleri arasında kapalı olacağız.

19 Ağustos 2019 tarihinden itibaren görüşmek dileğiyle. İyi tatiller dileriz.

Canatar Terapi Enstitüsü