Terapistlerimiz

Psikoterapist Uz.Dr. Taner Canatar

Uzm.Dr. Taner CANATAR Psikoterapist & Cinsel Terapist

1970 yılında gözlerini hayata açan Taner CANATAR,  İçel Anadolu Lisesi ve Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdikten sonra 2001 yılında  ihtisas eğitimini tamamlayarak tıpta uzmanlığını almıştır. 2002 yılından bu yana Aile ve Evlilik Terapileri, Aile Danışmanlığı, Bilişsel Davranışçı Terapi, EFT (Duygusal Özgürleşme ve Enerji Psikolojisi Teknikleri), Cinsel Terapi ile çeşitli kişisel gelişim ve süpervizyon eğitimleri almıştır.  Farklı kurumlarda görev yapmasının ardından 2009 yılında kendisine ait CANATAR Terapi Merkezi’ni kurmuş ve danışanlarını kendi terapi merkezinde kabul etmeye başlamıştır. 2009 yılında “Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED)  Adana Şubesi’ni”, 2015 yılı Ocak ayında “Canatar Terapi Enstitüsü’nü”, 2015 Haziran ayında “Aile Terapileri ve Terapistleri Derneği’ni (TERAPİDER)” kurmuş olan Uzm. Dr. Taner CANATAR, halen TERAPİDER Genel Başkanlığı ile CİSED Adana Şube Başkanlığı görevlerini yürütmektedir. AETD, TERAPİDER, CİSED, TTB, TAHUD üyeliklerinin yanında çeşitli gazete ve dergilerde köşe yazarlığı yapmakta, sosyal sorumluluk projelerinde yer almakta, bireysel, ailesel ve kurumsal eğitimler vermektedir.


Öğ.Gör. Hülya Üstekidağ

Öğ.Gör. Hülya AYNA Klinik Psikolog & Pedagog

Ege Üniversitesi PDR Bölümünden mezun olduktan sonra Klinik Psikoloji Yüksek Lisansını tamamlayan Hülya Üstekidağ’ın “The Program Of Preventıng Vıolence In Schools: Peace Volunteers”isimli projesi Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresinde,  “Çocuk- Ergenin Cinsel İstismarı Ve Ensestin Yasal Ve Etik Yönden Değerlendirilmesi”isimli bildirisi sunumu ise Uluslararası Cinsel Sağlık Kongresinde kabul görmüştür. Halen Çağ Üniversitesi Psikiloji Bölümünde Öğretim Görevlisi olarak çalışmakta olup klinik psikoloji, çocuklarla psikoterapi ve stresle başetme dersleri vermektedir.

Yıllar İçinde Aldığı Eğitimler Şöyledir:

 • PSİKODRAMA PSİKOTERAPİSİ (İZMİR PDR DERNEĞİ)
 • BEBEKLİKTEN ERGENLİĞE ANA-BABALIK (İZMİR ANA BABA OKULU)
 • YAŞAM BECERİLERİ EĞİTMENLİĞİ (INTERNATIONAL LIONS QUEST- MARDİN)
 • ÇOCUĞUN CİNSEL EĞİTİMİ (CİNSELLİK VE CİNSEL TEDAVİLER IX. ULUSAL KONGRESİ- İSTANBUL)
 • ERGENE CİSEL EĞİTİM VE DANIŞMANLIK (TAPV DİYARBAKIR)
 • ÇOCUK MERKEZLİ OYUN TERAPİSİ EĞİTİMİ (ULUSLARARASI OYUN TERAPİLERİ DERNEĞİ)
 • ÇOCUK TESTLERİ EĞİTİMİ (PEGDER )
 • KUM TERAPİSİ (ULUSLARARASI OYUN TERAPİLERİ DERNEĞİ)
 • SANAT TERAPİSİ (ULUSLARARASI OYUN TERAPİLERİ DERNEĞİ)
 • GELİŞİMSEL TEMAS TERAPİSİ (ULUSLARARASI OYUN TERAPİLERİ DERNEĞİ)
 • FİLİAL TERAPİ (ULUSLARARASI OYUN TERAPİLERİ DERNEĞİ)
 • KUKLA TERAPİ (ULUSLARARASI OYUN TERAPİLERİ DERNEĞİ)
 • HİKAYE TERAPİ (ULUSLARARASI OYUN TERAPİLERİ DERNEĞİ)
 • DENEYİMSEL OYUN TERAPİSİ (ULUSLARARASI OYUN TERAPİLERİ DERNEĞİ)

Psk. Meriç Mavi

Psk. Meriç MAVİ

1991 yılı Mersin doğumlu olan Meriç Mavi, ilk ve orta eğitimini Mersin’de tamamladıktan sonra 2014 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi İngilizce Psikoloji Bölümünden mezun oldu. Aynı yıl Londra Regent School’da Akademik İngilizce eğitimi aldı. İstanbul’a döndüğünde MMPI kişilik Envanteri, Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi, Oyun Terapisi Eğitimi sertifika programlarına katıldı. 2015 yılında Adana’ya yerleşerek 2017 yılı Ekim ayına kadar Acıbadem Adana Hastanesi’nde onkoloji, çocuk-ergen ve yetişkin olmak üzere yatak başı terapileri uyguladı, danışanlarıyla psikoterapi süreçlerini tamamladı. Eş zamanlı olarak 2017 yılında Psikoonkolog/Klinik Psikolog Zeynep Armay’dan süpervizyon almaya başladı ve kendisiyle Viktor Frankl öncülüğünde onkoloji hastalarında uygulanmaya başlatılan Varoluşçu Terapi Tekniğiyle grup çalışmasına katıldı. Çeşitli gazete ve dergilerde yazıları yayımlanan Meriç Mavi, kişisel ve kurumsal eğitimler vermekte, sosyal sorumluluk projelerinde yer almakta ve halen Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programına devam etmektedir.


Psk. Hatice ERTUĞRUL

1981 yılında Trabzon’da doğdu. Trabzon Anadolu Lisesi’nin ardından 2005 yılında Haliç Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümünden mezun oldu. 2008 yılında Adana’ya yerleşen Hatice Ertuğrul, 2008-2010 yılları arasında Duygu Ruh Sağlığı merkezinde çalıştıktan sonra 2010-2014 yılları arasında Acıbadem Adana Hastanesinde onkoloji-çocuk, onkoloji-kvc ve klinik psikoloji alanlarında terapistlik yaptı. Psikodrama, EMDR terapisi, hipnoterapi, çözüm odaklı terapi, cinsel terapi ve optimum denge modeli alanlarında eğitimlerini tamamlamış olup özellikle çocuk- ergen-yetişkin-aile ve çift terapisi uygulamaktadır. WISC-R zeka ölçeği, MMPI kişilik envanteri ve RORSHACH testi başta olmak üzere psikolojik testleri başarıyla sonuçlandıran ve halen TERAPİDER (Aile Terapileri ve Terapistleri Derneği) genel sekreterliği görevini sürdüren Hatice Ertuğrul, terapinin kişiye özel olduğunu savunup her danışana uygun terapi uygulamaktadır.