Terapistlerimiz

Psikoterapist Uz.Dr. Taner Canatar

Uzm.Dr. Taner CANATAR Psikoterapist & Cinsel Terapist

1970 yılında gözlerini hayata açan Taner CANATAR, İçel Anadolu Lisesi ve Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdikten sonra 2001 yılında  ihtisas eğitimini tamamlayarak tıpta uzmanlığını almıştır. 2002 yılından bu yana Aile ve Evlilik Terapileri, Aile Danışmanlığı, Bilişsel Davranışçı Terapi, EFT (Duygusal Özgürleşme ve Enerji Psikolojisi Teknikleri), Cinsel Terapi ile çeşitli kişisel gelişim ve süpervizyon eğitimleri almıştır.  Farklı kurumlarda görev yapmasının ardından 2009 yılında kendisine ait CANATAR Terapi Merkezi’ni kurmuş ve danışanlarını kendi terapi merkezinde kabul etmeye başlamıştır. 2009 yılında “Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED)  Adana Şubesi’ni”, 2015 yılı Ocak ayında “Canatar Terapi Enstitüsü’nü”, 2015 Haziran ayında “Aile Terapileri ve Terapistleri Derneği’ni (TERAPİDER)” kurmuş olan Uzm. Dr. Taner CANATAR, halen TERAPİDER Genel Başkanlığı ile CİSED Adana Şube Başkanlığı görevlerini yürütmektedir. AETD, TERAPİDER, CİSED, TTB, TAHUD üyeliklerinin yanında çeşitli gazete ve dergilerde köşe yazarlığı yapmakta, sosyal sorumluluk projelerinde yer almakta, bireysel, ailesel ve kurumsal eğitimler vermektedir.


Öğ.Gör. Hülya Üstekidağ

Öğ.Gör. Hülya AYNA Klinik Psikolog & Pedagog

Ege Üniversitesi PDR Bölümünden mezun olduktan sonra Klinik Psikoloji Yüksek Lisansını tamamlayan Hülya Üstekidağ’ın “The Program Of Preventıng Vıolence In Schools: Peace Volunteers”isimli projesi Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresinde,  “Çocuk- Ergenin Cinsel İstismarı Ve Ensestin Yasal Ve Etik Yönden Değerlendirilmesi”isimli bildirisi sunumu ise Uluslararası Cinsel Sağlık Kongresinde kabul görmüştür. Halen Çağ Üniversitesi Psikiloji Bölümünde Öğretim Görevlisi olarak çalışmakta olup klinik psikoloji, çocuklarla psikoterapi ve stresle başetme dersleri vermektedir.

Yıllar İçinde Aldığı Eğitimler Şöyledir:

 • PSİKODRAMA PSİKOTERAPİSİ (İZMİR PDR DERNEĞİ)
 • BEBEKLİKTEN ERGENLİĞE ANA-BABALIK (İZMİR ANA BABA OKULU)
 • YAŞAM BECERİLERİ EĞİTMENLİĞİ (INTERNATIONAL LIONS QUEST- MARDİN)
 • ÇOCUĞUN CİNSEL EĞİTİMİ (CİNSELLİK VE CİNSEL TEDAVİLER IX. ULUSAL KONGRESİ- İSTANBUL)
 • ERGENE CİSEL EĞİTİM VE DANIŞMANLIK (TAPV DİYARBAKIR)
 • ÇOCUK MERKEZLİ OYUN TERAPİSİ EĞİTİMİ (ULUSLARARASI OYUN TERAPİLERİ DERNEĞİ)
 • ÇOCUK TESTLERİ EĞİTİMİ (PEGDER )
 • KUM TERAPİSİ (ULUSLARARASI OYUN TERAPİLERİ DERNEĞİ)
 • SANAT TERAPİSİ (ULUSLARARASI OYUN TERAPİLERİ DERNEĞİ)
 • GELİŞİMSEL TEMAS TERAPİSİ (ULUSLARARASI OYUN TERAPİLERİ DERNEĞİ)
 • FİLİAL TERAPİ (ULUSLARARASI OYUN TERAPİLERİ DERNEĞİ)
 • KUKLA TERAPİ (ULUSLARARASI OYUN TERAPİLERİ DERNEĞİ)
 • HİKAYE TERAPİ (ULUSLARARASI OYUN TERAPİLERİ DERNEĞİ)
 • DENEYİMSEL OYUN TERAPİSİ (ULUSLARARASI OYUN TERAPİLERİ DERNEĞİ)

Gül KIR Psikolog

1993 yılında Adana’da doğan Gül KIR, lise öğrenimini Adana Abbas Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi’nde tamamlamış, ardından da  Çukurova Üniversitesi Psikoloji ve Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümleri’nden mezun olmuştur. Öğrenimi sırasında 2 yıl boyunca Balcalı Hastanesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda ve Adana Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’nde staj yapmıştır. Davranış Terapileri Akademisi’nden  Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi, Prof. Dr. Şükrü Uğuz eşliğinde süpervizyon, CİSED’den Cinsel Terapi  ve TERAPİDER’den Oyun Terapisi Eğitimleri almıştır. ‘Şizofreni’de Görülen Tıbbi Durumlar’ başlığı ile yaptığı çalışması Psikiyatride Güncel Yaklaşımlar adlı dergide yayınlanmıştır. 2015 yılından bu yana  Türk Psikiyatri Dizini’ne katkılarda bulunan Psikolog Gül Kır halen Çağ Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir.