Terapistlerimiz

Uzm. Dr. Taner CANATAR Psikoterapist & Cinsel Terapist

1970 yılında gözlerini hayata açan Taner CANATAR, İçel Anadolu Lisesi ve Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdikten sonra 2001 yılında  ihtisas eğitimini tamamlayarak tıpta uzmanlığını almıştır. 2002 yılından bu yana Aile ve Evlilik Terapileri, Aile Danışmanlığı, BDT (Bilişsel Davranışçı Terapi), ACT (Kabul ve Kararlılık Terapisi), Şema Terapi, Mindfulness (Bilinçli Farkındalık), EFT (Duygusal Özgürleşme ve Enerji Psikolojisi Teknikleri), Cinsel Terapi ile çeşitli kişisel gelişim ve süpervizyon eğitimleri almıştır.  Farklı kurumlarda görev yapmasının ardından 2009 yılında kendisine ait CANATAR Terapi Merkezi’ni kurmuş ve danışanlarını kendi terapi merkezinde kabul etmeye başlamıştır. 2009 yılında “Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED)  Adana Şubesi’ni”, 2015 yılı Ocak ayında “Canatar Terapi Enstitüsü’nü”, 2015 Haziran ayında “Aile Terapileri ve Terapistleri Derneği’ni (TERAPİDER)” kurmuş olan Uzm. Dr. Taner CANATAR, halen TERAPİDER Genel Başkanlığı ile CİSED Adana Şube Onursal Başkanlığı görevlerini yürütmektedir. AETD, TERAPİDER, CİSED, TTB, TAHUD üyeliklerinin yanında çeşitli gazete ve dergilerde köşe yazarlığı yapmakta, sosyal sorumluluk projelerinde yer almakta, bireysel, ailesel ve kurumsal eğitimler vermektedir.


Kl. Psk. Seda Işık

Klinik Psk. Seda IŞIK Psikoterapist & Çocuk - Ergen Psikoterapisi

1994 yılında Adana’da doğan Klinik Psikolog Seda Işık, Psikoloji Lisans eğitimini Çağ Üniversitesinde, Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimini ise 2018 yılında İstanbul Esenyurt Üniversitesinde tamamladı. Evlilik ve Çift Terapisi, Cinsel Terapi, İleri Düzey Cinsel Terapi, Kabul ve Kararlılık Terapisi, Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi, Deneyimsel Oyun Terapisi, Çocuk Değerlendirme Testleri, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluklarında Duyusal Nöroterapi alanlarında eğitimler alıp çalışmalarda bulunan Kln.Psk. Seda Işık halen Türk Psikologlar Derneği, Aile Terapileri ve Terapistleri Derneği (TERAPİDER) ve Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) üyesidir.


Psk. Zeynep Bengisu ÇETİN Psikoterapist

1996 yılında Adana’da doğan Psikolog Zeynep Bengisu Çetin, Psikoloji Lisans eğitimini Bilkent Üniversitesinde tamamladı. IQ, EQ, liderlik ve stratejik yetenek testlerinin sonuçlarına göre çocuk ve ergenlerin eğitim alanlarını geliştirme, terapi ihtiyacı olanlara psikoterapi hizmeti sağlama, hızlı okuma, sınav kaygısı ve dikkat geliştirme üzerine çalışmalar uyguladı. Kurumsal şirket çalışanlarının mental ve fiziksel iyi oluş halini geliştirmek adına atölyeler, psikolojik danışmanlık, kariyer danışmanlığı ve psikoterapi seansları düzenledi. Kendi tasarladığı “Özüme Yolculuk” isimli psikolojik dayanıklılık programı uygulamalarıyla çalışanların iyi oluş hallerini desteklemeyi amaçladı. Kriz yönetimi, öz-şefkat, duygu farkındalığı üzerine sanat terapisi ve BDT içerikli atölyeler tasarladı. Birçok projede gönüllü olarak yer alan Psikolog Zeynep Bengisu Çetin, aynı zamanda eğitim, inovasyon ve psikoloji üzerine akademik ve bilimsel blog yazarlığı yapmaktadır.

Call Now ButtonBİLGİ ve RANDEVU!